Logi sisse:
kasutajanimi parool

Ain Parmas

16
Sep
2011

10:39

Tekstiiliteenuste pakkuja Lindström hakkab tegelema äriruumide sisekujundusega

Autor: Ain Parmas,

 

Euroopa ja Aasia juhtiv tekstiiliteenuste pakkuja Lindström laieneb äriruumide sisekujunduse turule, hakates esimesena Eestis pakkuma vastavalt kliendi soovidele loodud disainvaipu.

Lindström OÜ tegevjuhi Rain Vääna sõnul on täielikult vastavalt kliendi soovidele loodud disainvaip uus suund ärikinnisvara disainis ja sisearhitektuuris. “Seni puhtust hoidnud ja koristuskulusid säästnud vahetusvaip muutub nüüd oluliseks kujunduselemendiks,” selgitas Vääna. “Uue disainkollektsiooni vaipadel on samasugused mustust tõkestavad omadused nagu standardvaipadelgi, aga kasutatav materjal toob värvid veelgi paremini esile. Stiilsete mustrite abil on ruumide sisekujundust lihtne elavdada, trükkides vaibale ettevõtte brändikeelega kooskõlas oleva foto või sisearhitekti loomingulised nägemused. Vaibal on ruumide sisekujunduses tähtis roll, kuna see on suuremõõtmeline element ning tavaliselt käidavas ja hästi nähtavas kohas. Seni on aga vaip olnud bürooruumide sisekujunduses alatähtsustatud: kui külaliste WC-sse sobiliku valamusegisti leidmiseks kulutab sisearhitekt tunde, siis paraadukse ette ostetakse ehituskauplusest esimesena ettejuhtuv vaip.”

Tekstiilikunstnik ja Eesti Kunstiakadeemia rektor prof. Signe Kivi on üks esimesi professionaale, kes uudset disainvaipade ideed Eestis on katsetanud. "Mulle meeldib trükitehnoloogia ja võimalus oma aja jooksul kogutud ideid reaalses tootmises katsetada,” ütles ta. “Kui Lindström OÜ minu poole pöördus, olin kohe nõus, sest nii sain vahetusvaiba kontseptsiooni ja kiiret elutempot omavahel siduda, kasutades lennujaama pagasilipiku kuvandit jõulises kontrastses värvigammas.”

 

Ajaloolase Jüri Kuuskemaa teatel olid eesti käsitöö rahvusvaheliselt hinnatud juba 800 aastat tagasi. “Henriku "Liivimaa kroonika" kohaselt viisid ristirüütlid oma toonastelt röövretkedelt Eesti maakondadest peale hõbeda eriti meelsasti kaasa just vaipu,” rääkis Kuuskemaa. “Praegu on rahvalikud eesti tekstiilitooted menukad turistide seas, kes neid ei röövi, vaid ostavad. Ent Tallinna raad ja kirikud on võinud endale keskajal lubada ka Läänest tellitud hinnalisi vaipu.”

 

Lindström valmistab ainulaadseid disainvaipu täielikult vastavalt kliendi kavanditele, samas on võimalik valida meelepäraseid variante ka valmiskollektsioonist. Lindström on loonud oma disainiosakonna, mis on selles valdkonnas üsna haruldane. Samuti teeb Lindström koostööd mitmete eesti kunstnikega, et saavutada kliendi soovidele vastav lahendus.

Lindströmi vaibateenus toimib rendi põhimõttel. See tähendab, et klient saab tellida oma ruumidesse meelepärase kujunduse ja sobilike mõõtudega vaiba, ta ei pea ühtegi vaipa välja ostma ega mittevajalikke lattu seisma panema. Samuti ei pea klient korraldama vaipade pesemist ja hooldamist. Vahetusvaibateenus on madalate kuludega ning iseäranis keskkonnasäästlik, vähendades energia- ja materjalikadusid. Lisainfo veebilehelt www.lindstrom.ee

Lindström sai alguse pereettevõttest, mis asutati 1848. aastal Soomes. Aastate jooksul on väikesest tekstiilivärvimistöökojast kasvanud välja üks Euroopa ja Aasia juhtivaid tekstiiliteenuste pakkujaid. Lindström tegutseb 20 riigis ning annab tööd 2400 inimesele üle maailma. Ettevõtte 2010. aasta käive oli 249 miljonit eurot. Eestis alustas Lindström tegevust 1992. aastal. Ettevõttel on teeninduskeskused Tallinnas, Tartus ja Lool, kus töötab ühtekokku ligi 100 inimest. Lindströmi põhitegevuseks on vahetusvaipade ja töörõivaste renditeenus. 

 

28
Feb
2011

14:01

Põhjamaade populaarseimad õppemängud tõlgiti eesti keelde

Autor: Ain Parmas,

Põhjamaade kõige populaarsem õppemängude seeria Johanna Kooliabi laienes Eesti turule. Johanna Kooliabi 20st arvutimängust on hetkel eestikeelsena kättesaadavad neli.

Johanna Kooliabi mängud on välja töötatud koostöös erinevate ainete õpetajatega, samuti on mängude loomisel osalenud lapsed ise. Õppemängud on mõeldud eelkõige 4-12-aastastele lastele, toetamaks algastme kooliõpet. Igas mängus on võimalik valida kolme raskusastme vahel, et see kohanduks iga lapse teadmiste tasemega. Mängud on täielikult eestikeelsete menüüde ja ekraanitekstidega, samuti räägivad eesti keeles mängude tegelased jänesetüdruk Johanna ning tema sõbrad. Jänes Johanna rollis astub üles Andrea Miku, teistele tegelastele on eestikeelsed hääled andnud Rasmus Kaljujärv, Sergo Vares, Erki Aule, Jaan Vahar, Jette Aus, Piret Hendrikson, Margus Tammela ja Veiko Anvelt. Tehnoloogiaajakiri Digi testis märtsinumbris Johanna Kooliabi mänguseeriat ning hindas seda 5 palli skaalal hindega 4.

22
Feb
2011

12:44

Selgusid Eesti parimad e-teenused

Autor: Ain Parmas,

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ja Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse korraldatud konkursil selgusid Eesti parimad e-teenused. Ühtekokku osales konkursil 71 uut kodumaist e-lahendust. Edasi liiguvad võitjad rahvusvahelisele konkursile Word Summit Award.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi sõnul näitas läbi aegade rekordiline kandidaatide hulk, et Eestis loodi arvestavaid e-lahendusi ka masu-ajal. “Nii era, avalik kui ka kolmas sektor peaksid uute e-teenuste loomisel arvestama eeskätt kasu internetikasutajale,” lausus Parts. “Ainult kasutaja jaoks väärtust looval e-lahendusel on eduvõimalusi ka välismaal.”

Kõige tihedam oli konkursisõel e-äri ja ettevõtluse kategoorias, kus parima tiitlile võistles 33 uut e-teenust. Erinevate alade ekspertidest koosnev žürii kuulutas pärast vaidlusi võitjaks sotsiaalse panganduse platvormi isePankur.ee. Žürii esimehe Margus Püüa sõnul hinnati selle inimeste- ja firmadevahelisi laene vahendava teenuse puhul kontseptsiooni terviklikkust ja rahvusvahelist potentsiaali, mis võiks Eestisse tuua online-oksjonimajaga eBay võrreldava üleilmse eduloo.

20
Jan
2011

11:16

Eesti parimaks pürgib 67 uut e-teenust

Autor: Ain Parmas,

 

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse korraldatavale Eesti parima e-teenuse konkursile esitati tänavu 67 uut kodumaist e-lahendust.

Konkursi žürii esimehe Margus Püüa sõnul on 67 kandidaati Eesti parima e-teenuse tiitlile kõigi aegade rekord. “Eelmisest konkursist üle kahe korra rohkem kandidaate tõestab, et hoolimata majanduslikult kitsastest aegadest loodi Eestis ka viimastel aastatel häid ja nutikaid e-lahendusi ning seda kõigis valdkondades,” lausus Püüa.

 

Kõige tihedam on konkurents e-äri ja ettevõtluse kategoorias, kus parima tiitlile võistleb 28 uut e-teenust. Oma kandidatuuri on selles kategoorias üles seadnud päevapakkumiste keskkond Cherry.ee, Telegrupi VoIP-lahendus IPCentrex, Ergo Kindlustuse e-reisikindlustus, veebipõhine ressursiplaneerimise ja projektijuhtimise tarkvara Ganttic, arhiveerimis- ja asjaajamisteenus Eesti Arhivaar, internetipõhine küsitluskeskkond Just Ask, parkimiskohtade andmebaas KuhuParkida, If e-büroo, tuleohutuskeskkond Tulekustuti.net, EMT suletud ala m-parkimise lahendus ja reisikindlustus, Piletilevi internetipood, Tuule Piletikeskuse broneerimissüsteem, Elioni Digikogu, ilusalongi haldamise tarkvara SalonInfra, kiirlaenude otsimootor, äritarkvara Next, broneerimissüsteem I.P.I, Koerteregister, veebipõhine raamatupidamistarkvara E-Aktiva, paberivaba raamatupidamist võimaldav Arvekeskus, e-poe tarkvara Pipfrog.com, Projektieksperdi toetusvõimaluste andmebaas, SEBi Rahapäevik, laotarkvara Intopia, sotsiaalse panganduse platvorm isePankur.ee, Tele2 veebipood ja personaalse teenuspaketi kokkupanekut võimaldav Starman Start.

 

Kandidaatide arvult järgneb e-valitsuse kategooria 14 e-lahendusega. Siin astusid võistlustulle Maksu- ja Tolliameti elektrooniline lihtsustatud tuludeklaratsioon ja ettemaksukonto süsteem, kohalike omavalitsuste lemmikloomaregister LLR, Riigikogu otseülekannete arhiiv Riigi.tv, Tallinna linna avalike teenuste andmekogu, EASi iseteeninduskeskkond, Riigi Teataja uus keskkond, sotsiaalteenuste ja -toetuste andmeregister STAR, elektrooniline majandusaasta aruannete keskkond, hoiatamismenetluse infosüsteem, Maa-ameti geoportaal, visualiseeritud äriregister, riigiportaal eesti.ee ja digitaalne isikutunnistus Digi-ID.

 

 

E-tervise ja keskkonna valdkonnas pürgib Eesti parimaks seitse e-teenust. Selles kategoorias kandideerivad veebipõhine treeningupäevik ja sotsiaalvõrgustik Sportlyzer, Põhja-Eesti Regionaalhaigla digiregistratuur, E-Koolitervise Infosüsteem, patsientide tagasisidel põhinev tervishoiutöötajate andmebaas TerviseTrend, suguhaiguste kodustestimine lahendus, ravihaldustarkvara Hammas ning retseptikeskus.

 

E-meelelahutuse ja mängude kategoorias on kandidaate kuus: video- ja raadioülekannete sotsiaalvõrgustik Yaika!, online Kaardimoor, suhtlus- ja mängukeskkond Karu, virtuaalset lemmiklooma pakkuv Mobipets, klassikalise poomismängu maratonversioon ja Facebooki rakendus isiksusetestideks.

E-kaasamise vallas on oma kandidatuuri parima tiitlile üles seadnud mitterahaline kauplemisplatvorm Arambla, loodusressursside säästmisele suunatud liikumine ECO2.0, müügijuhtimise tarkvara PipeDrive ja lugude jutustamisele spetsialiseerunud sotsiaalvõrgustik myHistro ning e-õppe alal liiklusohutusprogramm „Ohutus kõigile“, e-koolituste platvorm Traindom ja ajalooalane infopank Histrodamus.

 

E-kultuuri ja pärandi valdkonnas kandideerivad parimaks e-teenuseks üle-Eestiline kalmistumajanduse infosüsteem Haudi, rahvusarhiivi virtuaalne uurimissaal ja sündmusinfo levikusüsteem Kultuuri.net ning e-teaduse ja tehnoloogia kategoorias inseneridele CAD-teenuseid pakkuv GrabCAD ja idee kaitsmise süsteem Vuupala.

 

Eesti parimad e-teenused ühtekokku kaheksas kategoorias selgitatakse välja veebruarikuus. Iga kategooria võitja saadetakse aprillis e-Eesti au kaitsma maailma parimate e-lahenduste konkursile World Summit Award (WSA) 2011. E-teenuste arendajatele pakub see häid võimalusi saada rahvusvahelist tunnustust ning kasulikke kontakte ka piiri tagant, mis on suureks abiks nii investeeringute kaasamisel kui ka oma teenustega välisturgudele pürgimisel.

 

Konkurss “Eesti parim e-teenus 2011” korraldatakse Euroopa Liidu struktuurifondide programmi "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine" raames ning Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel. Sarnased konkursid on toimunud ka 2005, 2007. ja 2009. aastal, kuid toona nime Parim Sisuteenus all.

10
Jan
2011

12:34

Eesti parimaks e-teenuseks saab pürgida nädala lõpuni

Autor: Ain Parmas,

Vaid selle nädala lõpuni - kuni pühapäeva, 16. jaanuarini - saab kandideerida Eesti parima e-teenuse konkursil.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse väljakuulutatud konkursist on oodatud osa võtma kõik Eesti ettevõtted, organisatsioonid ja üksikisikud, kes e-teenuseid ning e-lahendusi arendavad. Parimad valitakse välja e-õppe, e-kultuuri, e-teaduse, e-valitsuse, e-tervise, e-äri, e-meelelahutuse ja e-kaasamise kategooriates. Konkursile esitatud e-teenus või selle parandusversioon peab olema valminud hiljem kui 1. jaanuar 2009.

Praeguseks on konkursil võistlustulle astunud 14 uut kodumaist e-lahendust, kuid ühtki kandidaati Eesti parima tiitlile pole veel e-meelelahutuse kategoorias. Kutsume kõiki üles leidma aega, et täita lühike osalemisvorm ning läkitada oma uus ja huvitav e-lahendus konkursile. Kõik osalejad saavad žüriisse kuuluvatelt ekspertidelt tagasisidet oma e-teenusele.

Konkursi Eesti parim e-teenus 2011 võitjad valib auväärne žürii välja veebruaris. Valdkondade parimad saavad soliidse auhinna ning lisaks oma kodulehekülje tarbeks veebikleebise, mille järgi tunneb internetikasutaja ka tulevikus ära tiitlivõidu noppinud e-lahendused. Iga kategooria võitja läkitatakse e-Eesti au kaitsma maailma parimate e-lahenduste konkursile World Summit Award 2011. E-teenuste arendajatele pakub see rahvusvaheline konkurss häid võimalusi saada rahvusvahelist tunnustust ning kasulikke kontakte ka piiri tagant. Sõidukite jälgimisteenuse pakkuja Navirec tunnistas hiljuti, et finaalikoht 2007. aasta rahvusvahelisel konkursil aitas alustada eksporti kaheksasse riiki ning avab siiani välisturgudel nii mõnegi ukse.

Lisainfo kandideerimise kohta siit.

Inspiratsiooni saamiseks on kasulik tutvuda eelmiste aastate konkurssidele esitatud projektidega ning vaadata inspiratsiooniseminari ettekandeid, kus oma kogemusi jagasid varasematel konkurssidel edu saavutanud e-teenuste pakkujad ning e-turunduse ja investeerimisgurud.

Parima e-teenuse konkurss korraldatakse Euroopa Liidu struktuurifondide programmi "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine" raames ning Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel.

30
Dec
2010

10:49

Eesti parima tiitlile pürgib kaheksa uut e-teenust

Autor: Ain Parmas,

 

Tänaseks kandideerib Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) ja Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse (RIA) korraldataval Eesti parima e-teenuse konkursil kaheksa uut kodumaist e-lahendust. Kandideerida on võimalik veel kuni 16. jaanuarini.

 

Oma kandidatuuri on e-äri kategoorias üles seadnud päevapakkumiste keskkond Cherry.ee, ettevõtetele mõeldud Telegrupi VoIP-lahendus IPCentrex, Ergo Kindlustuse e-reisikindlustus ning veebipõhine ressursiplaneerimise ja projektijuhtimise tarkvara Ganttic. E-valitsuse kategoorias astusid võistlustulle Maksu- ja Tolliameti elektrooniline lihtsustatud tuludeklaratsioon ning Spin TEKi loodud kohalike omavalitsuste lemmikloomaregister LLR. E-kultuuri ja pärandi valdkonnas pürgib parimaks e-teenuseks Spin TEKi üle-Eestiline kalmistumajanduse infosüsteem Haudi ning e-kaasamise vallas mitterahaline kauplemisplatvorm Arambla.

 

Konkursi žürii esimehe Margus Püüa sõnul pole veel kandidaate Eesti parima e-teenuse tiitlile e-tervise, e-õppe, e-meelelahutuse ja e-teaduse kategooriates. “Kindlasti on ka neis valdkondades viimastel aastatel välja töötatud uuenduslikke e-lahendusi,” lausus Püüa. “Kutsun kõiki arendajaid leidma aega, et täita lühike osalemisvorm ning läkitada oma uus ja huvitav e-lahendus sellele konkursile.”

 

Kõik konkursil osalejad saavad žüriisse kuuluvatelt ekspertidelt tagasisidet oma e-teenusele. Iga kategooria võitja saadetakse e-Eesti au kaitsma maailma parimate e-lahenduste konkursile World Summit Award 2011.

 

Parima e-teenuse konkursist on oodatud osa võtma kõik Eestis e-teenuseid ning e-lahendusi arendavad ettevõtted, organisatsioonid ja üksikisikud. Parimad e-teenused valitakse välja e-õppe, e-kultuuri, e-teaduse, e-valitsuse, e-tervise, e-äri, e-meelelahutuse ja e-kaasamise kategooriates. Konkursile esitatud e-teenus või selle parandusversioon peab olema valminud hiljem kui 1. jaanuar 2009. Konkursi võitjad saavad esmakordselt oma kodulehekülje tarbeks veebikleebise, mille järgi tunneb internetikasutaja ka tulevikus ära tiitlivõidu noppinud e-lahendused.

 

Sõidukite jälgimisteenuse pakkuja Navirec tunnistas hiljuti, et finaalikoht 2007. aasta rahvusvahelisel konkursil aitas alustada eksporti kaheksasse riiki ning avab siiani välisturgudel nii mõnegi ukse.

 

Konkursil Eesti parim e-teenus 2011 saab kandideerida kuni järgmise aasta 16. jaanuarini, võitjad valib žürii välja veebruaris. Tingimustega saab täpsemalt tutvuda siin.

 

Eesti parimad e-teenused osalevad aprillikuus ülemaailmsel konkursil World Summit Award (WSA) 2011, kus valitakse välja ja tutvustatakse maailma parimaid info- ja kommunikatsioonitehnoloogia lahendusi.

 

Parima e-teenuse konkurss korraldatakse Euroopa Liidu struktuurifondide programmi "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine" raames ning Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel.

 

16
Dec
2010

08:20

Veel kuu aega saab pürgida Eesti parimaks e-teenuseks

Autor: Ain Parmas,

Veel kuu aega kuni 16. jaanuarini 2011 saab kandideerida Eesti parima e-teenuse konkursil.

 

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse väljakuulutatud konkursist on oodatud osa võtma kõik Eesti ettevõtted, organisatsioonid ja üksikisikud, kes e-teenuseid ning e-lahendusi arendavad.

 

Eesti parimad e-teenused valitakse välja ühtekokku kaheksas kategoorias ning iga valdkonna võitja saadetakse e-Eesti au kaitsma maailma parimate sisuteenuste konkursile World Summit Award (WSA) 2011. E-teenuste arendajatele pakub see häid võimalusi saada rahvusvahelist tunnustust ning kasulikke kontakte ka piiri tagant, mis on suureks abiks nii investeeringute kaasamisel kui ka oma teenustega välisturgudele pürgimisel.

 

Konkursi kategooriad on:

1. e-valitsus ja institutsioonid

2. e-tervis ja keskkond

3. e-õpe ja haridus

4. e-meelelahutus ja mängud

5. e-kultuur ja pärand

6. e-teadus ja tehnoloogia

7. e-äri ja ettevõtlus

8. e-kaasamine ja osalemine

 

Konkursile esitatud e-teenus või selle parandusversioon peab olema valminud hiljem kui 1.01.2009.

 

Osalemiseks tutvuge konkursi reeglitega veebilehel www.e-konkurss.net, täitke lühike osalemisvorm ning saatke see aadressile katri.ristal@artun.ee. Küsimuste korral võtke ühendust WSA Eesti esindaja Katri Ristaliga (katri.ristal@artun.ee, telefon 56 54 654, skype katristal)

 

Inspiratsiooni saamiseks on kasulik tutvuda eelmiste aastate konkurssidele esitatud projektidega ning vaadata inspiratsiooniseminari ettekandeid, kus oma kogemusi jagasid varasematel konkurssidel edu saavutanud e-teenuste pakkujad ning e-turunduse ja investeerimisgurud.

 

Parima e-teenuse konkurss korraldatakse Euroopa Liidu struktuurifondide programmi "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine" raames ning Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel.

 

 

15
Dec
2010

11:56

Kamaluga inspiratsiooni uuteks e-teenusteks

Autor: Ain Parmas,

7. detsembril peeti Tallinnas IT-Kolledžis parima e-teenuse konkursi inspiratsiooniseminar, kus oma kogemusi jagasid varasematel konkurssidel edu saavutanud e-teenuste pakkujad ning e-turunduse ja investeerimisgurud.

Üles astusid 2009. aastal e-meelelahutuse ja mängude kategoorias võidu noppinud Mudila (http://mudila.lastekas.ee/) looja Janika Leoste ning 2007. aastal rahvusvahelisel konkursil e-äri kategoorias finalistide hulka jõudnud sõidukite jälgimisteenuse Navirec (http://ee.navirec.com/) ekspordijuht Silver Laus. E-teenuste turundusnippe jagas Altex Internet Marketingi partner ja juhatuse liige Tõnis Hinnosaar. Ingelinvestor Yrjö Ojasaar firmast Solon Partners andis aga praktilisi näpunäiteid, millistele kriteeriumidele peaks e-teenus vastama, et olla võimalike investorite jaoks atraktiivne. Eesti parima e-teenuse väljaselgitamisest ning World Summit Award (WSA) 2011 konkursist rääkis WSA Eesti esindaja Katri Ristal.

Esinemiste salvestusi saab vaadata www.e-konkurss.net.

06
Dec
2010

12:03

Hea e-teenuse kuu tõi kiitust ligi poolesajale e-lahendusele

Autor: Ain Parmas,

Eesti arvutikasutajad kiitsid novembris hea e-teenuse kuu raames ühtekokku 47 erinevat e-lahendust. Kõiki kiitust teeninud e-lahendusi kutsutakse kandideerima ka Eesti parima e-teenuse konkursile, mille võitjad saadetakse e-Eesti au kaitsma maailma parimate e-lahenduste võistlusele World Summit Award (WSA) 2011.

Hea e-teenuse kuu ajal teenisid veebilehe http://www.e-konkurss.net vahendusel internetikasutajatelt enim kiitust eestlaste loodud majandustarkvara ERPLY ja Maa-ameti  kaardiserver. Mitmel korral kiideti riigiportaali eesti.ee, Swedbanki ja SEBi netipankasid, sooduspakkumiste keskkondi Cherry.ee ja Deal24, Mobiil ID-d, korteriühistutele mõeldud veebipõhist tarkvara korteriyhistu.net ning Pilet.ee ja Piletilevi piletiostukeskkondi. 

E-riigi lahendustest tunnustati 18 minutiga uue firma loomise maailmarekordi püstitanud Ettevõtjaportaali ja Tallinna veebikaarti ning e-meditsiini valdkonnast Ida-Tallinna Keskhaigla patsiendiportaali i-patsient, meditsiiniportaali arst.ee ja salenemisportaali Kaaluabi.   

E-äri lahendustest märgiti ära e-poe tarkvara Pipfrog.com, e-arvete süsteemi eAktiva, muusika veebipoodi Muusika24, Eesti siseturismile suunatud broneerimiskeskkonda Hotelliveeb, müügikeskkonda Varad.ee, iseõppivat tööaja arvestussüsteemi Toggl, Tallinki. Estonian Airi, Saaremaa Laevakompanii ja Väinamere Liinide  veebipõhiseid broneerimissüsteeme, äritarkvara Next, online konsultatsioonkeskkonda Tutoruno, küsitluskeskkonda At-Survey, elektroonseid trükiseid pakkuvat ePaberit, Piletimaailma müügikeskkonda, personaalse teenuspaketi kokkupanekut võimaldavat Starman Starti, Kummimehe rehvivahetuse broneerimissüsteemi, projekti- ja ressursihaldustarkvara Ganttic, Eesti Energia iseteenindust ning If Kindlustuse e-bürood.  

Hariduse ja kultuuri vallas toodi esile Eesti e-Ülikooli keskkonda, raamatukogude e-kataloogi Ester ja rahvuslikku digiarhiivi Saaga, heategevuse valdkonnas hüljatud loomadele annetusi koguvat Veebiperemeest ning vaba aja veetmise osas Eesti mõttespordi portaali www.vint.ee, mereinfot koondavat Surfpaperit, ERRi suusaportaali ja Eesti Loto mängukeskkonda. Meediaväljaannetest märgiti positiivselt ära Postimehe online-väljaannet

Hea e-teenuse kuu korraldati Euroopa Liidu struktuurifondide programmi "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine" raames ning Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel

 

23
Nov
2010

17:04

Osale Eesti parima e-teenuse konkursil!

Autor: Ain Parmas,

 

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus kuulutasid välja Eesti parima e-teenuse konkursi. Sellest on oodatud osa võtma kõik Eesti ettevõtted, organisatsioonid ja üksikisikud, kes e-teenuseid ning e-lahendusi arendavad.

Eesti parimad e-teenused valitakse välja ühtekokku kaheksas kategoorias ning iga valdkonna võitja saadetakse e-Eesti au kaitsma maailma parimate sisuteenuste konkursile World Summit Award (WSA) 2011. E-teenuste arendajatele pakub see häid võimalusi saada rahvusvahelist tunnustust ning kasulikke kontakte ka piiri tagant, mis on suureks abiks nii investeeringute kaasamisel kui ka oma teenustega välisturgudele pürgimisel.

Parima e-teenuse konkurss korraldatakse Euroopa Liidu struktuurifondide programmi "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine" raames ning Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel. Lisainfo ja kandideerimine: www.e-konkurss.net 

Vajad inspiratsiooni?

Kui parima e-teenuse konkursil osalemine tundub keerukas, siis tule tasuta inspiratsiooniseminarile. Üles astuvad 2009. aastal e-meelelahutuse ja mängude kategoorias võidu noppinud Mudila (http://mudila.lastekas.ee/) looja Janika Leoste ning 2007. aastal rahvusvahelisel konkursil e-äri kategoorias finalistide hulka jõudnud sõidukite jälgimisteenuse Navirec (http://ee.navirec.com/) ekspordijuht Silver Laus. E-teenuste turundusnippe jagab Altex Internet Marketingi partner ja juhatuse liige Tõnis Hinnosaar. Ingelinvestor Yrjö Ojasaar firmast Solon Partners annab aga praktilisi näpunäiteid, millistele kriteeriumidele peaks e-teenus vastama, et olla võimalike investorite jaoks atraktiivne. Eesti parima e-teenuse väljaselgitamisest ning World Summit Award (WSA) 2011 konkursist räägib WSA Eesti esindaja Katri Ristal.


Seminar toimub teisipäeval, 7. detsembril kell 13-16 Eesti Infotehnoloogia Kolledžis (Raja 4C Tallinn, ruum 316). Üritus on kõigile osalejatele tasuta. Registreerumine kuni 1. detsembrini veebilehel www.e-konkurss.net 


Tead mõnda head e-teenust?

November on nimetatud hea e-teenuse kuuks, et kutsuda inimesi üles märkama ja tunnustama igapäevaelu lihtsustavaid e-lahendusi. Kõik arvutikasutajad saavad häid e-teenuseid esile tuua ning nende üle arutada veebilehel www.e-konkurss.net. E-teenuste kategooriad ei ole mingil viisil piiratud, oodatud on kõik nutikad e-lahendused alustades tervise ja hariduse valdkonnast kuni kultuuri, äri ja mängudeni.  

Eesti arvutikasutajad saavad parimate e-teenuste väljaselgitamisele oma panuse anda just hea e-teenuse kuu raames. Kasutajatelt kiitust teeninud IT-lahendusi kutsutakse kandideerima ka Eesti parim e-teenus 2011 konkursile.

 

Ain Parmas ORGANISATSIOONID

Viimati lisatud

Inimesed Organisatsioonid
Onedayhistory Namesdoor
Reimo Laask Laenud
Oliver Korjus Olikor OÜ
Svajune Sabaliauskaite Haldja kodu
Kaspar Oit Ykköskumppani OÜ

Kuidas registreeruda?

Innovatsiooniaasta 2009 kutsub kõiki innovaatilisi inimesi registreerima oma organisatsiooni innovaator.ee keskkonda. Ole esimeste hulgas!

Peale kasutajaks registreerumist logi keskkonda sisse ja registreeri ka oma organisatsioon. Registreeritud organisatsioonil on innovaator.ee veebi abil võimalik oma innovatiivsetest mõtetest ja tegudest informeerida teisi organisatsioone ning inimesi.

UUED Liitujad